Zaznacz stronę

5 najlepszych gier na niegamingowego laptopa

czyli, najlepsze gry które odpalisz na laptopie biurowym

Przeczytasz w 96 sekund

Żyjemy w złotym wieku gier, a laptopa posiada już prawie każdy. Grafika 4K, HDR w grach takich jak The Division 2 zawstydziła ich konsolowe odpowiedniki, a nowy sprzęt Nvidii i AMD, (m.in. nowe karty graficzne Nvidii RTX ), brutalnie weryfikuje poprzednie wersje testów wydajności.

Poniżej 5 naszych ulubionych.

UNREAL GOLD

Unreal Engine firmy Epic to baza wiedzy i pomysłów dla wielu współczesnych gier. Oryginalna gra z 1998 roku wciąż ma swoje uroki jako bardziej wyrafinowany brat kultowego Dooma. Edycja Gold, jest często dostępna za darmo i działa świetnie na słabszych laptopach. Jednak w zależności od konfiguracji laptopa, może to wymagać firmowej łatki Epica (do ściągnięcia na oldunreal.com).

Gry na laptopa

Unreal Gold

Zobacz na GOG

GRIS

Gris to dwuwymiarowa gra platformowo-logiczna ze szkoły Limbo o nastrojowym, sugestywnym klimacie. Zamiast monochromatycznego świata cieni Limbo, Gris jest namalowany wyciszonymi pastelami. Nie oznacza to jednak, że jest przez to bardziej wesoły.

Gris

Gris

Zobacz na Steam

SCYTHE: Digital Edition

Jedna z najlepszych gier planszowych znakomicie przerobiona na wersję cyfrową. Scythe to zarządzanie zasobami i podbój nowych obszarów. Gra osadzona jest w fantastycznej krainie z lat 20. XX wieku.

Scythe

Scythe

Zobacz na Steam

FORTNITE

Dlaczego Fortnite jest tak popularny? Prawdopodobnie dlatego, że możesz zagrać w niego na czymkolwiek co ma więcaj pamięci niż biurkowy kalkulator. Fortnite jest wyjątkowo wyrozumiały dla niskobudżetowych laptopów. Oznacza to, że można w niego grać na prawie każdym komputerze osobistym. Trzeba jednak pamiętać, że słaba częstotliwość odświeżania ekranu i niska liczba klatek na sekundę nie pomogą w walce z poważniejszymi graczami. Ale przynajmniej będziesz miał wymówkę, dlaczego jesteś do bani  Poza komputerem, pogramy w niego na konsoli Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, smartfonie z systemem iOS i Androidem. Jest też plaszowa wersja Fornite Monopoly – zobacz w nowym oknie www.alsen.pl/strefa-gracza/offline-/-gry-planszowe/strategiczne/gra-monopoly-fortnite 

 

Fortnite

Pobierz za darmo z EPIC GAMES

BIOSHOCK INFINITE

Prawdziwy klasyk i wciąż jedna z naszych ulubionych gier. Wersja na PC jest już na tyle stara, aby płynnie działać i wyglądać naprawdę nieżle na budżetowym laptopie. Z jednym zastrzeżeniem – nie zmieniasz ustawienia szczegółów na medium lub high (wtedy gra chodzi już mniej płynnie).

Bioshock

Bioshock

Zobacz na Steam