6 maja 2019

Jakich błędów nie popełniać przy czyszczeniu smartfona?

Ile razy próbowałeś zetrzeć smugi z ekranu twojego smartfona palcami? Efekt takiego zabiegu jest zawyczaj mierny, ale można temu zapobiec dzięki odpowiednim technikom czyszczącym.

Jakich błędów nie popełniać przy czyszczeniu smartfona? Sprawdź porady specjalistów.

Bardzo ciężko oprzeć się pokusie, aby wytrzeć ekran nową koszulą lub dżinsami. Nie rób tego! Używanie odpowiednich środków i technik czyszczenia w celu utrzymania telefonu (i odzieży) w czystości pomoże ci ochronić ekran na dłużej. Wielu środków czyszczących, należy wręcz uniknąć, w przeciwnym razie mogą uszkodzić ekran, na którym nam tak bardzo zależy.

7 błędów przy czyszczeniu ekranu smartfona

1. Ręczniki papierowe: Mogą być używane do czyszczenia biurka, ale lepiej trzymać je z dala od telefonu. Papier może się strzępić, co sprawia, że ​​drobne zanieczyszczenia pozostają na telefonie. Szorstkie ręczniki papierowe mogą nawet pozostawiać małe zadrapania na ekranie.
 
2. Środki do czyszczenia okien: Czyścisz nimi okna i od razy ślnią blaskiem, więc użycie ich do czyszczenia telefonu musi być w porządku? Nie jest! Najnowsze telefony, mają specjalną powłokę ochronną, która z po kilku czyszczeniach będzie znikać.
 
Używanie agresywnych środków czyszczących może usunąć powłokę ochronną i pozostawić telefon bardziej podatny na zarysowania. Każdy środek czyszczący ze środkiem ściernym prawdopodobnie zarysuje powierzchnię, więc należy ich unikać.
 
3. Środek do usuwania makijażu: Niektóre środki do usuwania makijażu zawierają chemikalia, które mogą być szkodliwe dla ekranów. Unikaj ich, zamiast tego użyj miękkiej szmatki z odrobiną wody.
 
4. Alkohol: Ponieważ wiele nowszych telefonów ma powłokę ochronną, alkohol może z czasem ją zetrzeć, powodując, że telefon będzie bardziej podatny na zarysowania. Sprawdź, czy alkohol w składnikach produktu jest „bezpieczny w użyciu” do czyszczenia ekranu telefonu.
 
5. Sprężone powietrze: Smartfon to delikatne urządzenie, dlatego wdmuchiwanie spężonego powietrza w jego portale może spowodować uszkodzenia, zwłaszcza mikrofonu.
 
6. Mydło w płynie i mydło do rąk: Podczas gdy płyn do mycia naczyń i mydła do rąk mogą być delikatne, jedynym sposobem ich użycia jest połączenie ich z wodą. Większość producentów telefonów sugeruje, aby trzymać wodę z dala od telefonu. Użyj jedynie wilgotnej szmatki.          >> Zobacz jak uratować smartfona po kontakcie z wodą
 
7. Chusteczki dezynfekujące: Etykieta ostrzegawcza na większości chusteczek dezyfekujących przypomina o myciu rąk po każdym użyciu. Dlatego używanie ich do czyszczenia czegoś, co często dotyka twojej twarzy, nie jest najlepszym pomysłem. Często zawierają one alkohol, który usuwa powłoki olejofobowe i hydrofobowe.
Odporność na zarysowania wynika przede wszystkim z procesu wymiany jonowej na powierzchni szkła, gdzie fosfor zastępuje sód.

 

Aktualności , , , , , ,