10 stycznia 2022

Jak odblokować bieżnie Xiaomi Urevo U1?

Szacowany czas czytania: 2 minuty

Popularna w Polsce bieżnia marki Xiaomi ma jedną funkcję zabezpieczeń, która przysparza użytkownikom sporych problemów. Mowa o tzw. „child mode” czyli o zabezpieczeniu bieżni przed dziećmi.

Fabrycznie bieżnia w normalnym trybie pracuje z zakresie prędkości od 0 do 6 km/h. Przez włączenie „child mode”, maksymalna prędkość bieżni to zaledwie 3 km/h. Odpowiada to wolnemu spacerowi i po 5 minutach chodzenia staje się nużące.

Ikona blokady

Włączenie tego trybu może spowodować dziecko, które próbuje chodzić po włączonej bieżni. Właśnie wówczas zaczyna działać tryb blokady przed dziećmi. Aby go zlikwidować należy w tempie 3 km/h przemaszerować na bieżni całe 3 km. Oryginalna instrukcja obsługi urządzenia, dostarczana z produktem wyjaśnia wprawdzie jak zlikwidować blokadę. Nie znamy jednak nikogo komu udało się to w ten sposób zrobić:

Treść oryginalnej istrukcji producenta Urevo U1:

Child-lock mode: In the standby mode, press and hold acceleration button for 5 seconds and hearing „Beep” with the light of child-lock turning on. In child-lock mode the maximumn can only reach to 3.0 km/h. Repeat this process and child-lock, the light of child-lock turning off which means exiting the child-lock mode.

W trybie gotowości naciśnij i przytrzymaj przycisk przyspieszenia przez 5 sekund. usłyszysz „Beep” z włączonym światłem blokady przed dziećmi. W trybie blokady przed dziećmi maksymalna prędkość może osiągnąć tylko do 3,0 km/h. Powtórz ten proces aby wyłączyć blokadę przed dziećmi, zgaśnie światło blokady przed dziećmi, co oznacza wyjście z trybu blokady przed dziećmi.
Instrukcja obsługo bieżni Xiaomi Urevo U1
Instrukcja producenta

Sprawdzony i działający sposób na odblokowanie bieżni Urevo

  1. Przejdź na bieżni 3 km, aby odblokować tryb dziecka.
  2. Naciśnij przycisk „+” na pilocie przez 10 sekund, na wyświetlaczu zamiga logo blokady rodzicielskiej.
  3. Ponownie naciśnij przycisk „+” przez 10 sekund, aby blokadę dziecięcą odblokować.

W niektórych przypadkach po odblokowaniu bieżni Urevo w ten sposób, można maszerować lub biegać z prędkością większą niż 6 km/h.

Urevo remote controller manual
Opis producenta
Urevo powyżej 6 km/h


Aktualności, Porady