Zaznacz stronę

Kiedy naprawa się opłaca?

Naprawa laptopa

Podczas gdy niektóre urządzenia w naszych domach ani myślą przechodzić na emeryturę, komputery  czy smartfony coraz częściej wyczerpują limit swoich możliwości zaraz po okresie gwarancji.  Przypadek? Nie do końca – wystarczy jednak zaufany serwis pogwarancyjny, aby sprzęt z powrotem wrócił do obiegu.

Fakt czy mit

Chociaż strategia planowanego postarzania produktu – czyli produkowania sprzętów z góry określonym terminem zużywalności – wydaje się absurdalna, te wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Faktem jest, że wiele z laptopów czy komputerów, a także urządzeń AGD, średnio po czterech latach funkcjonowania zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

Co to oznacza? Celem producentów jest skłonienie jak największej liczby klientów do nabycia nowego, lepszego produktu. Aby to się udało, firmy stosują szereg praktyk przyczyniających się do szybszej wymiany na lepszy model – od utrudnienia wymiany standardowych elementów, po aktualizacje i oprogramowania wymagające lepszych, nieosiągalnych na naszym sprzęcie parametrów.

Do jednej z popularniejszych strategii planowanego postarzania produktu w przypadku smartfonów czy tabletów należy także brak aktualizacji lub bardzo wolny proces ich wdrażania. W rezultacie, Klient chcący uzyskać dostęp do nowych funkcji zamiast męczyć się ze starszym modelem, zaczyna spoglądać w stronę premierowego sprzętu. I choć wizja zaawansowanej technologicznie nowinki na pewno skusi większość użytkowników, to należy pamiętać, że awaria sprzętu nie zawsze musi oznaczać jego definitywny koniec. Wiele z usterek można bardzo szybko usunąć – wystarczy jedynie wybrać się do zaufanego centrum serwisowego.

Profesjonalna pomoc w serwisie pogwarancyjnym

Czteroletni notebook niezdatny do użytku? Nie u nas! W serwisie pogwarancyjnych napraw laptopów i komputerów Alsen pod lupę bierzemy każdą usterkę. Przywracamy Twój sprzęt do czasów świetności. Zainstalujemy i naprawimy system operacyjny, a także odzyskamy niezbędne dane czy zapomniane hasła do systemu. Dla nas liczy się profesjonalizm, dlatego każdą naprawę obejmujemy roczną gwarancją. Firma Alsen to doświadczony zespół specjalistów, który szybko i profesjonalnie naprawi Twój komputer, notebook, tablet czy smartfon. Nawet jeśli producent uważa inaczej.

Chcesz wiedzieć kiedy jeszcze naprawa laptopa się najbardziej opłaca? Zapraszamy do siedziby firmy!

Alsen – Autoryzowany serwis Chorzów, Katowicka 146

Naprawa laptopa w na Śląsku

Diagnoza i naprawa laptopa

Czy Twój komputer będzie działał z systemem Windows 11?

Windows 11 powinien działać na większości komputerów, zgodnie z wpisem na blogu firmy dotyczącym pierwszej poważnej aktualizacji systemu operacyjnego Microsoftu od sześciu lat. Oznacza to, że większość z Nas powinna mieć możliwość uaktualnienia swoich komputerów...

Czy Twój komputer jest gotów na Windows 11?

Windows 11 powinien działać na większości komputerów, zgodnie z wpisem na blogu firmy dotyczącym pierwszej poważnej aktualizacji systemu operacyjnego Microsoftu od sześciu lat. Oznacza to, że większość z Nas powinna mieć możliwość uaktualnienia swoich komputerów...

Najwięksi pożeracze baterii

Na rynku dostępnych jest wiele smartfonów z Androidem, które mają dobrą baterię, ale niestety żadna nie ma nieskończonej żywotności. Wszyscy nienawidzimy częstego ładowania. Dlatego możliwość wymiany baterii w komórce na nową zawsze ma znaczenie. Mamy to zawsze na...