30 maja 2019

Najbardziej zautomatyzowany odkurzacz na świecie

Przeczytasz w 60 sekund.

Najbardziej zautomatyzowany odkurzacz na świecie wygląda niesamowicie, ale kosztuje fortunę.

 
iRobot pokazał 2 nowe, wysoce zaawansowane roboty czyszczące. Pierwszym z nich to Roomba S9 + o wartości 1299 USD, najnowszy flagowy produkt firmy. Drugi to Braava Jet M6, nowa wersja linii automatycznych mopów Braava.
 
Te dwa roboty czyszczące nie tylko oferują nowe inteligentne rozwiązania i ulepszone możliwości czyszczenia. iRobot twierdzi, że zaprojektował swoje nowe roboty aby współpracowały. Odkurzacz Roomba najpierw odkurza, a następnie informuje Braavę, aby zajął się resztą. Celem jest jeszcze skuteczniejsze czyszczenie podłóg na mokro.
odkurzacz inteligentny

Źródło: irobot.com

 

Wysoka cena za samoczyszczenie

 
Koszt automatycznych odkurzaczy do czyszczenia podłóg zncznie spadł w ostatnich latach. Można teraz kupić podstawowy model robota sprzątającego za niecałe 500 złotych. Dlaczego ktokolwiek miałby wydać ponad 10 razy więcej na Roomba S9 +? Odpowiedzią według firmy iRobot jest wygoda.
 
Podobnie jak Roomba i7 +, którą iRobot wypuścił w zeszłym roku, Roomba S9 + w zasadzie sama się czyści. Robot jest wyposażony w port dokowania CleanBase, który poza tym że ładuje baterię, opróżnia też pojemnik na śmieci po każdej sesji.
CleanBase wyposażony jest w duży, jednorazowy worek, który pomieści 30 jednorazowych zrzutów z Roomby. Wystarcza to na wiele tygodni bezobsługowego czyszczenia. A kiedy nadejdzie pora na nowy worek, po prostu wyrzucasz torebkę z CleanBase do kosza.
 

Stworzony z myślą o kątach

 
Roomba S9 + ma również inne ulepszenia konstrukcyjne. W tym modelu iRobot postanowił porzucić swoje klasyczne okrągłe kształty na korzyść kanciastego podwozia.
Maszyna ma coś, co iRobot nazywa technologią „PerfectEdge”. Powoduje to, że Roomba mocno przylega do krawędzi sprzątanego pomieszczenia.
odkurzacz inteligentny

Źródło: irobot.com

 

Lepszy mop

W przeciwieństwie do poprzedników mop Braava, jest wyposażony w własną stację ładującą. Posiada takie same inteligentne umiejętności mapowania podłogi, jak Roomba.
 
IRobot dał m6 większy zbiornik na wodę, a także możliwość powrotu dostacji dokującej w celu naładowania, a następnie wznowienia czyszczenia. Można napełnić zbiornik Braavy zwykłą wodą lub specjalnym roztworem czyszczącym. Ten płyn pochodzący z iRobot doda połysku oraz miłego zapachu każdej podłodze.
 
Zarówno Braavą Jet m6, jak i Roombą S9 + zarządzasz tą samą aplikacją mobilną iRobot. Dzięki niej będą się komunikawać w celu skuteczniejszego czyszczenia podłóg. Roomba S9 + i Braava Jet m6 trafią do sklepów 9 czerwca 2019 roku.
mop inteligentny

Źródło: irobot.com

 

Jeśli Twój irobot uległ awarii, zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy.

Aktualności , , , , , ,