11 października 2017

Uwaga, wirus! Po czym poznać, że laptop został zainfekowany?

Szacowany czas czytania: 2 minuty

Uwaga, wirus! Po czym poznać, że laptop został zainfekowany?

Surfowałeś po sieci i teraz twój laptop mierzy się ze złośliwym oprogramowaniem? Niestety – wirus komputerowy, podobnie jak ten grypy, to tysiące różnych odmian objawiających się na wiele sposób. Sprawdź, co warto zrobić w przypadku ataku i kiedy skorzystać z usług profesjonalnego centrum serwisowego, zajmującego się naprawą komputerów i laptopów.

Oznaki infekcji

Wszyscy znamy tę sekwencję z filmów. Bohater pracuje spokojnie na laptopie, gdy nagle na ekranie wyświetla się trupia czaszka lub inny symbol i… sprzęt przestaje działać. Werdykt może być tylko jeden – wirus. I choć w rzeczywistości infekcje nie manifestują tak otwarcie swojej obecności, to na pewno nie można odmówić im rozmachu.

Masz problemy z uruchomieniem komputera lub znikającymi plikami? To mogą być pierwsze sygnały świadczące o obecności złośliwego oprogramowania. Co ciekawe, wirusy mogą objawiać się na wiele sposobów. Oto kilka przykładów:

  • Znajomi dostają wiadomości mailowe z twojego adresu, których na pewno nie wysyłałeś
  • Zainstalowane programy same się uruchamiają/ muzyka sama się włącza
  • Podczas pracy na laptopie samoistne otwiera się lub zamyka napęd CD-ROM
  • Wyświetlają się różne wiadomości lub obrazy.

Często lekceważymy wiele niepokojących sygnałów, przypisując je kłopotom z oprogramowaniem czy słabej mocy procesora. Zauważyłeś, że z twoim komputerem dzieje się coś niepokojącego? Jeśli tak, zgłoś się do zaufanego centrum serwisowego.

Naprawa komputerów Chorzów – profesjonalny serwis

Niezależnie od stopnia zainfekowania laptopa, warto pamiętać o jednym – bez paniki! Choć widmo utraty danych może sparaliżować, to często wystarczy wizyta w sprawdzonym serwisie naprawy, aby rozprowadzić się ze złośliwym oprogramowaniem. Walka z wirusem na własną rękę? To możliwe, jednak w większości przypadków lepiej oddać sprzęt w ręce specjalistów. Należy bowiem pamiętać, że do stracenia są istotne dane, których możemy już później nie odzyskać. Bezpieczeństwem swojego laptopa warto zainteresować się tuż po odebraniu go z punktu napraw. Profilaktyczne działania, takie jak skanowanie dysku, być może nie uchronią nas w 100% przed zagrożeniem, ale na pewno znacząco zminimalizują ryzyko złapania infekcji. Podobnie w przypadku programów antywirusowych. Masz wątpliwości odnośnie właściwego antywirusa? Zapytaj o poradę pracujących w serwisie ekspertów, a z pewnością podpowiedzą ci najlepsze rozwiązanie.

Złośliwe oprogramowanie może zaatakować w każdym momencie. W ALSEN nie tylko zajmiemy się usunięciem wirusa z twojego laptopa, ale i odzyskamy wszystkie niezbędne dane. Zadziałałeś zgodnie z instrukcjami programu antywirusowego, a mimo to notebook nadal nie funkcjonuje prawidłowo? W naszym serwisie napraw zdiagnozujemy oraz naprawimy każdą nieprawidłowość zakłócającą płynne działanie twojego laptopa. Nie zwlekaj – przyjdź już teraz i ciesz się sprawnym komputerem!

computer virus
Strona główna » Uwaga, wirus! Po czym poznać, że laptop został zainfekowany?
Porady