8 września 2021

Odkurz starego iPad’a – przyda się w domu

Szacowany czas czytania: 3 minuty

Zmień swojego starego iPad’a w nowe centrum zarządzania domem dla swoich dzieci. Oto jak.
Łatwo możesz zmienić swojego stary tablet w inteligentne centrum domowe. Będzie działał jak Amazon Alexa lub Asystent Google.

Wróble ćwierkają że nowy iPad Mini 6 pojawi się tej jesieni. W sam raz na sezon świąteczny. Prawdopodobnie będzie miał port USB-C, złącze do podłączania klawiatury i inne funkcje podobne do iPada Air. Z pewnością znajdzie się na liście życzeń twojego dziecka (a może i twojej).

Co to oznacza dla starego tabletu Apple upchanego w szufladzie?

Możesz zachować go na dłużej dla swoich dzieci. Mimo, że nowy iPad jest dużą pokusą, możesz zmienić stary tablet w centrum zarządzania, podobne do Google Nest Hub. Zmiana przeznaczenia iPad’a, to dobry sposób na ulepszenie pokoju dziecka za pomocą poleceń głosowych i zautomatyzowanych procedur. Zainteresowany? Pokażemy Ci jak.

Dom przyjazny dzieciom

Nie musisz kupować HomePod’a od Apple, aby mieć inteligentny głośnik w pokoju dziecięcym.Możesz zmienić swojego starego iPada w inteligentne centrum. Pozwoli to Twoim dzieciom odtwarzać muzykę, włączać i wyłączać światła, a nawet kontrolować temperaturę w ich pokoju za pomocą tabletu.

Aby zmienić iPada w centrum inteligentnego domu w pokoju dziecka:

  1. przejdź do Ustawień iPada
  2. przewiń w dół, wybierz Dom
  3. włącz „Ten iPad jako centrum akcesoriów

Jeśli chcesz dać swoim dzieciom kontrolę tylko nad urządzeniami w ich pokoju, a nie wszędzie w domu, możesz ustawić do czego mają dostęp w aplikacji Dom. Więcej informacji o aplikacji Dom tutaj.

iPad - ustawienia
iPad – ustawienia

Nocne światła i dźwięki

Jeśli Twoje dzieci zaczynają już same spać i chcesz stworzyć dla nich spokojne miejsce do spania, Twój stary iPad świetnie poradzi sobie z tym zadaniem. Dzięki aplikacji Baby Night Lite możesz ustawić oświetlenie nocne dla pokoju dziecięcego z różnymi kolorami, a także ścieżkę dźwiękową, która zawiera różne piosenki, szumy i dźwięki otoczenia.

Możesz też ustawić minutnik i stworzyć listę odtwarzania spokojnej, kojącej muzyki lub kołysanek. W przypadku starszych dzieci, aplikacja taka jak Night Light Lite pozwala wybierać spośród różnych dźwięków, takich jak fale na plaży i płynąca woda, oraz nocne światła, które pomogą im zasnąć.

Bez TV i smartfona

PS5 lub Nintendo Switch mogą znajdować się na liście prezentów świątecznych dla dzieci, ale dla zabawy i różnorodności warto sprawdzić iPada w połączeniu z grami Apple Arcade, takimi jak NBA 2K21 Arcade Edition lub The Oregon Trail. A jeśli masz w domu więcej dzieci niż urządzeń do gier, przekształcenie starego iPada w urządzenie do gier może być świetnym rozwiązaniem.

Ponadto iPad zapewnia dzieciom większy ekran do grania w gry wieloosobowe niż smartfon. Możesz dodać bezprzewodowy kontroler PlayStation lub Xbox do iPada, aby Twoje dzieci mogły bawić się bez telewizora, komputera lub telefonu.

Stary iPad w domu
iPad w domu

Zobacz najnowsze wpisy na tym blogu

Aktualności, Porady ,