8 maja 2019

Problemy z Playstation 4. Kiedy udać się do centrum serwisowego?

Problemy z Playstation 4. Kiedy udać się do centrum serwisowego?

Wieczór zapowiadał się wspaniale. Przyjaciele, przekąski, parę partyjek na ulubionej konsoli – czy może być lepiej? Niestety, twoje Playstation 4 wybiera dokładnie ten moment, żeby odmówić współpracy. Bez paniki! Sprawdź, w jakich przypadkach wybrać się do centrum serwisowego i raz na zawsze zapomnij o problemie.

1. Konsola nie czyta płyty

Załączasz ulubioną grę, lokujesz się wygodnie w fotelu i… nic. Problem z odczytem płyt może pojawić się zarówno na początku, jak i w parę minut po uruchomieniu Playstation 4. Co dokładnie może to oznaczać? Najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana głowicy lasera na nową, ewentualnie przeczyszczenie samej głowicy. Całe szczęście, w profesjonalnym punkcie naprawy konsoli oraz laptopów taką usterkę można bardzo szybko – oraz skutecznie – usunąć.

2. Konsola sama się wyłącza

Twoja konsola się buntuje, i to tuż po włączeniu? To może oznaczać szereg różnych problemów – zarówno związanych z procesorem głównym, jak i wadliwym montażem. Ważne jednak, aby w takiej sytuacji postawić na odpowiedni serwis, który na co dzień zajmuje się naprawą Playstation i komputerów. Jest to istotne z kilku powodów. Po pierwsze, doświadczony punkt napraw szybko zdiagnozuje właściwy problem i zaproponuje optymalne rozwiązanie. Co więcej, taki serwis nie będzie uciekał się do połowicznych rozwiązań – które zamiast całkowicie zażegnać usterkę, jedynie ją wyciszają.

3. Głośny wentylator

Czasem zdarza się, że konsola bardzo głośno pracuje. Tutaj również może być kilka przyczyn, jednak zazwyczaj problem ten związany jest z niewydajnością układu chłodzenia. W takim wypadku zaleca się wyczyszczenie Playstation w profesjonalnym serwisie – przynajmniej raz na 12 miesięcy. Problemów z przegrzewaniem się sprzętu można jednak uniknąć. Jak to zrobić? Regularnie odkurzaj wszystkie wloty oraz wyloty maszyny, a także dbaj o jej odpowiednie umiejscowienie. Specjaliści zalecają również, aby zapewnić konsoli około 15 cm wolnej przestrzeni z każdej strony oraz nie stawiać blisko innych sprzętów.

4. Problemy z padem

Poszególne elementy padów narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych. Pomimo solidnej konstrukcji mogą ulec z czasem awarii. Najczęstrze usterki wynikają ze zużycia sie tzw. manuali (dwóch joysticków sterujących). Wymiana ich w warunkach domowych, choć możliwa jest dość kłopotliwa i często kończy sie fiaskiem. Kolejnym częstym problemem jest bateria w padzie i moduł ładowania. Tutaj jeśli bateria jest już mocno zużyta, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest jej wymiana na nową, co pozwoli się cieszyć kolejnymi latami bezprzewodowego grania w ulubione tytuły gier. Opcja alternatywna to zakup rezerwoego pada przewodowego do konsolki.

Kliknij i zobacz modele kompatybilne z PS3 i PS4.

Choć Playstation 4 uznawane jest za niezawodną machinę, to i w jej przypadku mogą zdarzyć się różne usterki. Obawiasz się, że twoja konsola nie pracuje jak należy? ALSEN Serwis prawdziwi specjaliści w swojej branży, przed którymi naprawa Playstation nie ma żadnych tajemnic. Nie zwlekaj – w Serwisie ALSEN szybko i skutecznie rozprawimy się z każdym konsolowym problemem.

naprawa playstation

Aktualności