Zaznacz stronę

Układ BGA w laptopie Lenovo ThinkPad

Laptopy budżetowe nie cieszą się dużą chwałą, a te stworzone dla biznesu, tym bardziej. Jednak wielu z nas kupuje je do codziennych zadań w biurze, w domu lub w szkole. Gdy pojawi się dobry egzemplarz, wiesz o tym, ponieważ wyróżnia się z tłumu. Taki właśnie był Lenovo ThinkPad 13. Wyjątkowy model w przystępnej cenie. Jak wszystko po czasie może się jednak zepsuć.

Laptop ten umożliwiał granie w gry internetowe i strumieniowe przesyłanie wideo. Nie poradzi sobie jednak z czymkolwiek wymagającym dużej wydajności graficznej. Można przeprowadzić na nim lekką edycję zdjęć, można go wykorzystać do przygotowania prezentacji, ale do niczego więcej. Został stworzony do wykonywania podstawowych zadań w pracy i do tego jest idealny.

Podstawowa specyfikacja Lenovo ThinkPad 13:

  • Microsoft Windows 10 Home (64-bit)
  • 2.3GHz Intel Core i3-6100U
  • 4GB DDR4 SDRAM 1600MHz
  • 128MB (dedicated) Intel HD Graphics 520
  • 128GB SSD

Laptop trafił do naszgo serwisu martwy, bez oznak życia. Mały układ BGA wyskoczył z butów, aż przykleił się do osłony płyty. Po naprawie laptop działa bez zarzutu.

Lenovo-ThinkBook-13s-po-naprawie Lenovo-ThinkBook-13 Lenovo-ThinkBook-13s Naprawa-laptopa-Lenovo-ThinkBook naprawa-Lenovo-ThinkBook