Zaznacz stronę
Wnioski można składać od 15 kwietnia 2022, wyłącznie w formie elektronicznej. Wstępny budżet programu Mój Prąd to 350 mln zł. Rząd nie wyklucza jednak możliwości jego zwiększenia.

Zasady dotacji Sprawdź  

W najlepszym przypadku można w sumie otrzymać 20 500 złotych dofinansowania. To wersja przy pewnych założeniach. Jakich, już wyjaśniamy.
Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej to bazowo 4 000 zł. Jednak gdy zdecydujemy się dodatkowo na magazyn ciepła, możemy liczyć na 5 000 zł. Jeśli zamontujemy razem z fotowoltaiką zintegrowane z nią baterie/akumulatory, dotacja wzrasta do 7 500 zł. Instalując dedykowany pod instalacje, system zarządzania energią, dostaniemy kolejne 3 000 zł.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski można składać tylko online, przez stronę mojprad.gov.pl/zloz-wniosek . Dofinansowanie skierowane jest do nowych klientów, którzy przyłączają instalacje fotowoltaiczną do sieci po 1 kwietnia 2022 roku. Dotacje na magazyny energii, ciepła czy systemy zarządzania energią, mogą też składać osoby które uzyskały już dotację na fotowoltaikę w poprzednich latach. Przechodzą tym samym na nowy ststem rozliczeń z zakładem enegetycznym – tzw. net billing.
 
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji oraz wycenę Twojego systemu fotowoltaicznego.

Formularz kontaktowy

Mój Prąd - fotowoltaika