24 października 2016

Co zrobić ze starym laptopem?
-studium przypadku

Mamy na naszym warsztacie wiekowego laptopa Acer-Aspire 4935. Komputer się uruchamia, nie da się jednak na nim pracować, część klawiatury nie działa. Z martwym enter’em czy backspacem ciężko cokolwiek napisać. Po uruchomieniu system Windows z przed dekady działa bardzo wolno.

Poza tym laptop prezentuje się imponująco. System dźwięku Theater dolby, z unikatowym bocznym panelem sterowania, napęd DVD, kamerka w matrycy Crystal. Wyjścia 2 x USB, HDMI, VGA, Slot Card PCMCIA…. To zewnętrzne plusy.

Wewnątrz siedzi Intel Core 2 Duo T6400, 2.00Ghz, zainstalowane oryginalnie 4 GB RAM’u, twardy dysk 300 GB pamięci. Aż żal taki unikat spisywać na straty.

Co zrobić ze starym laptopem? -Kroki działania

Sprawdzimy jaki jest rzeczywisty koszt wskrzeszenia starego laptopa, czy warto to robić i w jaki zakresie można takiego odświeżonego laptopa używać.

Nową klawiaturę pasującą do tego modelu, udało się kupić na allegro. Przy okazji wymiany klawiatury, usunięto grubą warstwę kurzu i pyłu z cooler’a i płyty głównej. Lepsze chłodzenie laptopa przekłada się na bardziej wydajną pracę procesora i wszystkich podzespołów.

Po wymianie klawiatury, wyczyszczeniu wnętrza laptopa i przeinstalowaniu systemu, laptop działa jak nowy. Koszt całości poniżej 100 zł.

 

co zrobić ze starym laptopem?  co zrobić ze starym laptopem? fot.2

Nie wiesz jeszcze co zrobić ze starym laptopem? Zapraszamy do siedziby firmy!
Alsen – Autoryzowany serwis Chorzów, Katowicka 146
Aktualności