Zaznacz stronę

Czy Twój komputer będzie działał z systemem Windows 11?

Windows 11 powinien działać na większości komputerów, zgodnie z wpisem na blogu firmy dotyczącym pierwszej poważnej aktualizacji systemu operacyjnego Microsoftu od sześciu lat. Oznacza to, że większość z Nas powinna mieć możliwość uaktualnienia swoich komputerów zamiast kupowania nowego urządzenia. Zalecamy jednak upewnienie się, że zaktualizowany system operacyjny będzie działał na Twoim komputerze. W przeciwnym razie prawdopodobnie będziesz musiał wymienić swój komputer do 2025 roku. W ciągu najbliższych kilku lat Microsoft planuje wycofanie systemu Windows 10.

Firma Microsoft oferuje aplikację PC Health Check, aby sprawdzić, czy Twój komputer spełnia wymagania systemowe dla Win 11. Wiele osób jednak zgłaszało, że w aplikacji brakowało dokładnych informacji o tym, dlaczego dane urządzenie nie jest kompatybilne. Firma tymczasowo usunęła narzędzie i poinformowała na blogu, że planuje zająć się sugestiami użytkowników i przywrócić je online, zanim system Windows 11 stanie się ogólnie dostępny jesienią tego roku. Możesz jednak dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie będzie działać z systemem Win 11. Jest na to kilka innych sposobów. Oto one.

WhyNotWin11

Nowa aplikacja typu open source o nazwie WhyNotWin11 jest alternatywą dla aplikacji PC Health Check, szczególnie gdy oficjalne narzędzie Microsoft jest niedostępne. Aplikacja Github, stworzona przez programistę niezwiązanego z firmą Microsoft, ma mniej przyjazny interfejs, ale dostarcza więcej informacji i bardziej szczegółowo przedstawia różne potencjalne problemy ze zgodnością.

Czy mój laptop będzie działał z systemem Windows 11?

Aby ustalić, czy komputer będzie w stanie uruchomić system Windows 11, możesz sprawdzić listę specyfikacji systemu w witrynie firmy Microsoft lub w poniższej tabeli. Jeśli Twój komputer jest zgodny, możesz bezpłatnie pobrać aktualizację systemu Windows 11, gdy stanie się ona dostępna jesienią 2021 roku.

Jakie są wymagania systemowe do uruchomienia systemu Windows 11?

Tutaj skrócona lista wymagań systemowych dla systemu Win 11. Co najmniej 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci i wyświetlacz 720p o przekątnej większej niż 9 cali.

Procesor 1 GHz lub szybszy z 2 lub więcej rdzeniami na 64-bitowym procesorze
RAM 4 GB
Dysk 64 GB
Karta graficzna Kompatybilna z DirectX 12 lub nowszym sterownikiem WDDM 2.0
Wyświetlacz Wyświetlacz HD (720p) o przekątnej większej niż 9 cali

windows 11 na starym kompie