Zaznacz stronę

Jak uniknąć uszkodzenia dysku? Znamy rozwiązanie.

Twój laptop coraz częściej się zawiesza, występują problemy z uruchomieniem, system wolno pracuje? To może świadczyć o uszkodzeniu dysku, które jest jedną z najczęściej reperowanych w serwisach usterek. Zastanawiasz się, jak uniknąć wymiany, a w konsekwencji często także naprawy laptopa? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy, aby nasz komputer cieszył się długimi latami funkcjonowania.

1. Zadbaj o systematyczne czyszczenie

O tym, że kurz to wróg nie tylko czystego wnętrza, ale i wszelkich sprzętów elektronicznych, wszyscy dobrze wiemy. Niestety – pomimo tej świadomości, rzadko kiedy pamiętamy o systematycznym jego usuwaniu. Efekt? Wewnątrz komputera gromadzą się pyłki, które z czasem doprowadzają do przeróżnych awarii, w tym również uszkodzenia dysku. Aby uniknąć podobnych problemów, nie zaszkodzi udać się na profesjonalne czyszczenie do centrum naprawy laptopów Chorzów Alsen.

2. Błąd konstrukcyjny? Centrum naprawy laptopów Chorzów Alsen uspokaja

Nie zawsze uszkodzenie dysku jest wynikiem wyłącznie naszych zaniedbań. Równie często zdarza się, że usterka laptopa jest efektem fabrycznego niedopatrzenia, lub po prostu… zużycia materiału. Podejrzewając więc uszkodzenie dysku w naszym komputerze, warto wybrać takie centrum serwisowe, które przed podjęciem się naprawy wykona kompletną diagnostykę – i poinformuje nas, czy reperowanie sprzętu w ogóle jest opłacalne.

3. Unikaj wstrząsów

Choć często wydaje nam się, że laptopy to sprzęty, które przetrwają niejedno wyzwanie, to w rzeczywistości ich konstrukcja nie jest aż tak pancerna. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach, czyli bezpiecznym transporcie oraz unikaniu wstrząsów. Dlaczego jest to tak istotne? Głowica dysku znajduje się blisko talerza, przez co każdy gwałtowniejszy ruch – nawet zdecydowane „wrzucenie” sprzętu do torby – może zakończyć się jego uszkodzeniem. Lepiej sprawa wygląda z dyskami SSD, które nie są tak podatne na usterki spowodowane wstrząsami.

Czasem zdarza się tak, że pomimo wszystkich środków zapobiegawczych, dysk i tak ulega awarii. Bez obaw! Centrum naprawy laptopów Chorzów Alsen to miejsce, gdzie z powodzeniem rozprawimy się z każdą usterką. Sprawdź to już teraz!

Dysk w laptopie SSD vs. HDD