18 lutego 2021

Najwięksi pożeracze baterii

Na rynku dostępnych jest wiele smartfonów z Androidem, które mają dobrą baterię, ale niestety żadna nie ma nieskończonej żywotności. Wszyscy nienawidzimy częstego ładowania. Dlatego możliwość wymiany baterii w komórce na nową zawsze ma znaczenie. Mamy to zawsze na uwadze, gdy planujemy zakup nowego smartfona.

Zamieszczamy któtką listę aplikacji które mają największy apetyt na enegię.

Facebook, Whatsapp, Messenger
Netflix, Google Maps
Snapchat, Spotify

Dlaczego musimy ładować nasze smartfony każdego dnia?

Cieńsze konstrukcje z mniejszą ilością miejsca na baterie, większe i jaśniejsze ekrany, szybsze procesory, więcej oprogramowania działającego w tle i energochłonne GPS’y – m.in. wpływają na szybkie rozładowywanie baterii. Przejście z sieci LTE na 3G na 4G i przechodzenie z 4G na 5G również zbiera swoje energetyczne żniwo.

Sprawdź, co wyczerpuje baterię

Najprostrzym sposobem na przedłużenie działania telefonu to zidentyfikowanie winowajcy, który jest odpowiedzialny za szybkie rozładowanie baterii.

Możesz to zrobić, przechodząc na telefonie do „Ustawienia> Bateria”.

Ta opcja pozwoli określić, co zużywa baterię telefonu. Aplikacje i funkcje zostaną wyświetlone na liście od aplikacji najbardziej energochłonnych. Jeśli znajdziesz aplikację, której prawie nie używasz lub funkcję, której nigdy nie używasz, odinstaluj aplikację lub wyłącz tę funkcję.

Zobacz jak przedłużyć żywot baterii w laptopie.

Aktualności , , , ,