Zaznacz stronę

Naprawa BIOS-u w laptopach i komputerach PC

BIOS jest jak DNA urządzenia elektrycznego. Zawiera unikalny kod określający, jak powinien zachowywać się konkretny laptop lub inne urządzenie. Obecnie większość urządzeń elektronicznych jest dostarczana z oprogramowaniem układowym BIOS. To unikalny program, który określa sposób działania urządzenia. Ma pełną kontrolę nad sprzętem/urządzeniem. Układ pamięci, który zawiera oprogramowanie układowe BIOS, można wymazać elektronicznie, a także można go ponownie zaprogramować.
 
W Aserwis specjalizujemy się w ponownym programowaniu kości BIOS (Basic Input/Output System) do większości układów dostępnych obecnie na rynku. Innymi słowy, jeśli Twój laptop przestał działać z powodu uszkodzonego BIOS-u, będziemy mogli dać mu nowe oprogramowanie.
 

Najczęstsze objawy uszkodzonego systemu BIOS w laptopie lub komputerze stacjonarnym

  • Laptop przestał działać po aktualizacji BIOSu.
  • Laptop po prostu umarł. Brak oznak życia. Żadne diody nie świecą
  • Laptop włącza się i wyłącza. Cyklicznie lub jednorazowo.
  • Wentylatory pracują na pełnych obrotach przez cały czas, nawet gdy komputer jest zimny.
  • Komputer myśli, że temperatura jest za wysoka.
  • Laptop włącza się, ale ekran pozostaje czarny.
  • Jedno akcesorium komputera przestaje działać.
  • Czasami komputer się nie włącza.
To samo zjawisko może wystąpić w MacBooku, iMacu i w każdym innym komputerze stacjonarnym lub laptopie.
 
Na szczęście możemy pomóc. Wykonujemy usługi takie jak ponowne programowanie komponentów systemu BIOS.
 
Używamy najnowocześniejszego sprzętu do flashowania BIOS-u na układ znajdujący się na płytach głównych laptopów, a także na komputerach stacjonarnych i monitorach LCD .
Naprawa BIOS

Demontaż kości BIOS z płyty głównej

Wszystkie akcesoria komputerowe, takie jak Wi-Fi, bateria do laptopa czy ekran LCD, mają własny układ z flashowanym BIOS-em lub oprogramowaniem układowym. Programy te mogą komunikować się ze sobą w obrębie tego samego komputerza czy innego sprzętu. Oprogramowanie BIOS może ulec uszkodzeniu w wyniku czego akcesoria komputera mogą przestać działać. W przypadku uszkodzenia głównego BIOS-u cały komputer po prostu przestanie działać lub zacznie zachowywać się nienormalnie.

Obecnie laptopy, notebooki, Macbooki, a także komputery stacjonarne, mają sporo układów BIOS. Znajdują się one na różnych częściach sprzętowych komputera. Każdy z nich ma unikalny kod, który kontroluje określoną część sprzętu, taką jak karta graficzna, chipset i inne.
Jeśli nie wiesz, co jest nie tak z twoim komputerem, skontaktuj się z nami lub przynieś nam swój komputer do diagnozy i wyceny.
Naprawa BIOSu

Programowanie BIOSu w toku