Zaznacz stronę

Przegrzewanie się laptopa. Co może być tego przyczyną?

Parę minut pracy, a obudowa Twojego notebooka już rozgrzała się niemal do czerwoności? Zobacz, co warto zrobić i kiedy skorzystać z usług profesjonalnego centrum serwisowego, zajmującego się naprawą komputerów, laptopów i elektroniki użytkowej.

Zapobiegaj i serwisuj

O tym, że laptop to urządzenie wyjątkowe, nie trzeba nikogo przekonywać. Niewielkie gabaryty, poręczny format i szybkość działania sprawiają, że coraz częściej zamiast na komputer stacjonarny decydujemy się właśnie na wybór poręcznego, osobistego sprzętu. Niestety – ciasną i małą powierzchnię, na której stłoczono szereg komponentów składających się na sprawną konstrukcję notebooka, ochładza tyko jeden wentylator.

W przypadku, gdy odprowadzający powietrze otwór zatka się kurzem, automatycznie wzrasta temperatura komputera, a co się z tym wiąże – ryzyko awarii sprzętu, w tym nawet trwałego uszkodzenia mechanicznego laptopa. Co możemy wówczas zrobić? Warto zacząć od samego zapobiegania. W zaufanym sklepie czy centrum serwisowym znajdziemy szeroki wybór specjalnych podkładek chłodzących, które oprócz wentylacji dodatkowo poprawią obieg powietrza.

Należy również pamiętać o zasadach prawidłowego użytkowania – starajmy się nie kłaść notebooków w miejscach uniemożliwiających poprawną pracę wentylatora oraz dbać o regularne usuwanie kurzu i nieczystości. Warto również podczas pracy zamykać aplikacje, z których aktualnie nie korzystamy, dzięki czemu odciążamy kartę graficzną oraz spracowany procesor. W tym celu pomogą nam specjalne programy monitorujące temperaturę podzespołów komputera.

Kiedy jednak zauważysz, że pomimo odpowiedniej profilaktyki na obudowie Twojego laptopa można z powodzeniem podgrzać herbatę, to sygnał, że potrzebujesz pomocy profesjonalnego centrum serwisowego.

Wybierz profesjonalne centrum serwisowe

W Alsen kompleksowo zajmiemy się wszelkimi uszkodzeniami układu chłodzenia. Zdiagnozujemy i rozwiążemy problem, dzięki czemu Twój sprzęt na powrót stanie na wysokości zadania. Nasz doświadczony zespół w połączeniu z najwyższej jakości sprzętem rozprawi się z każdą awarią z zakresu przegrzewania . Od czyszczenia laptopów, po wymianę past termoprzewodzących czy wentylatorów.

W centrum serwisowym Alsen gwarantujemy nie tylko szybką i profesjonalną naprawę Twojego laptopa, ale i roczną gwarancję na wykonywane przez nas usługi – z nami każde uszkodzenie czy awaria sprzętu odpada jeszcze w przedbiegach.

Przegrzany laptop

Chcesz wiedzieć co jeszcze powoduje przegrzewanie się laptopa? Zapraszamy do siedziby firmy!

Alsen – Autoryzowany serwis Chorzów, Katowicka 146