Zaznacz stronę

Zalany laptop – co teraz?

Zalany laptop – wstęp

Zaparzasz kawę, otwierasz laptop, wygodnie sadowisz się przy biurku… i po chwili zastanawiasz się, jakim cudem udało ci się oblać siebie, wszystkie papiery wokół i niezbędny do pracy komputer. Zalanie laptopa nie musi zawsze oznaczać rozległych szkód – poznaj szybki plan działania, dzięki którym szansa na odratowanie sprzętu wzrośnie aż kilkakrotnie, a naprawa komputera ograniczy się do skorygowania małych uszkodzeń!

Laptop zalany kawą

Liczy się szybkość

W przypadku starcia laptop kontra kawa najważniejszy jest czas. Należy pamiętać, aby natychmiast odłączyć komputer od źródła zasilania oraz wyciągnąć baterię – taka szybka reakcja może okazać się kluczowym elementem w walce o uratowanie płyty głównej naszego laptopa. Następnie odwracamy notebooka i pozwalamy, aby cały płyn wyciekł na zewnątrz. Eksperci zalecają zostawienie sprzętu w takiej pozycji na około 24 godziny lub dłużej, tak, aby cała ciesz wydostała się z wnętrza komputera i mogła odparować. Nie przyśpieszaj procesu wysychania – ogrzewanie zalanego laptopa suszarką czy położenie go na grzejniku może jedynie doprowadzić do jeszcze większej awarii sprzętu oraz nieodwracalnych uszkodzeń. Wydaje ci się, że pomimo wypadku Twój notebook nie poniósł większych obrażeń? Pamiętaj, że niektóre szkody mogą wyjść dopiero po jakimś czasie od zalania. Jeśli dopisze ci szczęście, laptop będzie wymagał jedynie przeglądu w profesjonalnym serwisie komputerowym. W innym przypadku, będziesz musiał nastawić się na wymianę klawiatury czy nawet całkowitą naprawę komputera.

Postaw na centrum serwisowe

Awaria sprzętu, bliskie spotkanie z wodą czy kawą, uszkodzenia mechaniczne? W firmie ALSEN zajmiemy się odpowiednią diagnostyką problemu i pogwarancyjnym serwisowaniem Twoich sprzętów. W przypadku zalania najczęściej występującym efektem ubocznym jest uszkodzona klawiatura lub touchpad – zapewnimy nie tylko wymianę wadliwych elementów, ale i dokładne oczyszczenie laptopa z pozostałości płynu. Gwarantujemy szybką i kompleksową naprawę komputera, dzięki czemu już w parę dni od feralnego wypadku będziesz mógł powrócić do pracy na swoim ulubionym sprzęcie.

Alsen to profesjonalne naprawy komputerów, notebooków i tabletów – dzięki nam każdy sprzęt powróci do świata żywych!

Twój laptop został zalany i nie wiesz co robić? Zapraszamy do siedziby firmy!
Alsen Serwis Chorzów, Katowicka 146